З 7 по 19 січня – Святки: як правильно провести кожен з цих днів, щоб увесь рік був щасливим

Україна

Святки – чарівний час, коли людина стає ближчою до Господа. Цей період триває з 6 по 19 січня (з Святвечора до Водохреща).

Святки відзначали всі слов’яни. Це були святкові молодіжні вечори, тому що Святки зазвичай відзначали з приходом темряви, у вечірній і нічний час, так як вдень селяни працювали.

Прикмети і звичаї на кожен день Свят

7 січня. Різдво Христове

Коляда триває, а після служби в церкві люди збираються за столом у родинному колі. Чим більше родичів буде за святковим столом, тим щасливіший буде Новий рік.

Страв на столі повинно бути не менше дванадцяти (за кількістю апостолів), і чим їх більше на столі, тим краще: наші предки вважали, що велика кількість страв на різдвяному столі приверне в будинок благополуччя і достаток.

При цьому краще утриматися від алкогольних напоїв, виняток – червоне церковне вино у невеликій кількості. Вважається, якщо багато пити алкоголю на Різдво, то весь рік вас будуть переслідувати невдачі і проблеми.

8 – 15 січня. Ворожіння на любов

Ці дні молоді дівчата використовували їх для гадання на судженого і проведення ритуалів із залучення любові.

13 січня. Щедрівки

Ряджені ходять по домівках і щедрують, бажаючи господарям щастя і благополуччя в Новому році, які, в свою чергу, повинні подякувати їм, дати гроші або солодощі, щоб не відчувати потребу і відігнати прикрощі та невдачі.

14 січня. Старий Новий рік. свято Василя

Чоловіки ходять по домівках і засівають зерном або рисом, щоб в Новому році був хороший урожай і достаток у домі. Прибирати зерно краще на наступний день після сходу сонця, щоб залучити в будинок фінансову удачу і грошову енергію.

17 січня. Годування Божих птахів

У цей день потрібно вийти на вулицю і розсипати хлібні крихти, змішані з зерном: наші предки вважали, що птахи їх поїдять і тим самим позбавлять вас від проблем і неприємностей на весь рік.

18 січня. Водохресний святвечір

Це день суворого посту. Також слід близько опівночі винести на вулицю відро з водою і залишити його там до ранку, не накриваючи.

18 – 19 січня. Водосвяття

Вважається, що будь-яка вода в ці дні має цілющі властивості і не псується дуже довго, тому краще запастися нею на весь рік. Водохресну воду використовують для очищення енергетики будинку і для лікування від різних хвороб.

Кажуть, що якщо помолитися перед світанком 19 січня, дивлячись на небо, то ваші прохання будуть обов’язково почуті і виконані.

У цю ніч здійснюють обряд купання в ополонці для очищення від гріхів і хвороб.

19 січня. Хрещення Господнє

Заряджену воду занесіть в будинок і випийте трохи її. Також цією водою добре окропити ваше житло, щоб очистити і захистити його від злих духів, а коли вода нагріється, її можна використовувати для купання, щоб очистити свою енергетику.

У цей день потрібно дотримуватися посту, а якщо його порушити, то це може накликати на вас лихо.

Хороша і ясна погода на Водохреще обіцяє невдачі і неприємності протягом року.

На Водохреща можна проводити ритуали на здоров’я, залучення любові, грошей і фінансової удачі. В цей день слід проявляти щедрість, щоб весь рік не відчувати потребу.

Джерело

Залишити відповідь