Я – нейробіолог, все життя вивчаю мозок. Є тільки 4 речі, які потрібні для щастя

Статті

Вчені знають, що вам потрібно зробити, щоб стати щасливою людиною

Багато хто вважає, що щастя – це стан душі, якого не можна досягти самостійно. Це зовсім не так. Не думайте, що в статті піде мова про типові поради, які часто можна зустріти в інтернеті. Вони спрацьовують не завжди, і, напевно, ви і самі це знаєте. У цьому питанні краще  довіритися науковим експериментам, які проводилися авторитетними нейробіологами. Невпинно, вивчаючи людський мозок, вони все ж змогли визначити, як можна досягти стану щастя. Отже, відомий нейробіолог Алекс Корб пропонує на шляху до мети дотримуватися таких нескладних послідовних дій:
1. Найважливіше питання

Якщо ви відчуваєте пригнічений стан, задайте собі таке питання: «За що я можу подякувати долі?». Можливо, ви здивуєтеся, але виявляється, що почуття вдячності дійсно може біологічно впливати на мозок.

Чи відомий вам принцип дії антидепресанту Бупропіон? За допомогою нього стимулюється вироблення нейромедіатора дофаміну. Почуття подяки діє аналогічно! Чи відомо вам, як працює Флуоксетин? Він надає стимуляцію на нейромедіатор серотонін. Напевно, ви вже здогадалися, що почуття вдячності діє за таким же принципом. Концентруйтеся на позитивних моментах  життя, і це забезпечить необхідне вироблення серотоніну.

2. Не відмахуйтеся від негативних почуттів

Спробуйте зрозуміти, які саме негативні почуття вас турбують. Смуток, розчарування, гнів або щось ще? Як тільки ви дасте точне визначення свого стану, вам стане легше. Звучить неймовірно? А мозок вважає інакше!

Було проведено дослідження, в результаті якого учасникам демонстрували знімки людей з різними виразами обличчя. Паралельно фіксувалися реакції мозку, і вони були дуже активні. Коли знімки прибрали і попросили проаналізувати побачене, активізувалася вентролатеральна префронтальна кора мозку. У свою чергу, активність мигдалини йшла на спад. Попросту кажучи, аналіз емоцій знижував їх вплив на учасника експерименту.

3. Приймайте рішення

Напевно, багато хто з нас пам’ятає відчуття полегшення після прийняття будь-якого рішення. Вчені дійшли висновку, що визначеність з того чи іншого питання знижує рівень тривожності і неспокою. Це й не дивно, адже часто саме рішення допомагає усунути проблеми. Підсумок закономірний.

Приймаючи рішення, ми думаємо про намір, встановлюємо цілі, і це позитивно впливає на мозок – хвилювання вщухає.

До того ж, прийняття рішень заспокоює лімбічну систему і знижує активність стриатума, що часто провокує виникнення негативних емоцій.

4. Більше взаємодії з оточенням

Учасники одного цікавого експерименту грали в комп’ютерну гру, принцип якої базувався на перекиданні м’яча – вони кидали його один одному. Принаймні, так їм здавалося. Насправді кожен з учасників грав з комп’ютером. Коли партнер з гри (комп’ютер) раптово відмовлявся повертати м’яч, мозок гравця демонстрував реакцію, схожу з тією, яка виникає під час сильного фізичного болю. Попросту кажучи, відкинутість серйозно поранила учасника, хоча зовнішні прояви цього були мінімальні. Тобто, людині все ж важливі добрі стосунки з іншими людьми, тому не відкидайте близьких, налагоджуйте з ними тісний і довірчий контакт.

Джерело

Залишити відповідь